Skirti pinigų nueiti į savaitę keletą kartų į užkandinę ir užkąsti nesveiko maisto daug kam neatrodo per didelė prabanga, o štai skirti pinigų tam, kad prie namų žaliuotų šiltnamiai ir ten augtų sveikas maistas, daug kam atrodytų visiškai nereikalingos išlaidos. Tačiau tai, kaip maitinasi dauguma žmonių ir tai, kuo jie serga bei nuo ko miršta, turi didžiulį ryšį. Todėl mąstymas apie maistą, kuris mums iš tiesų yra reikalingas, galėtų pakeisti mūsų požiūrį į tai, ko mums reikia, tada ir visko perkainojimas būtų natūralus dalykas.
Maistas, kurio labiausiai reikia žmonėms
Kodėl šiltnamiai gali mums užauginti reikalingo maisto? Todėl, kad maistas, kurį reikia žmogui valgyti, turi būti pilnavertis. Būtent pilnavertės mitybos šiuolaikinis žmogus dažnai net nebūna matęs gyvenime. Salotas, daržoves valgome labai retai kaip „garnyrą“, ląstelieną ir augalinės kilmės maistą traktuodami tiesiog kaip priedą prie pagrindinių patiekalų, kuris padeda maistą padaryti skanesniu. Tačiau iš tiesų tokia mityba galėtų būti tai, kas mus pastiprintų ir suteiktų imunitetą. Įvairios studijos rodo, kad beveik visada tautos, kurios maitinasi augaliniu maistu ir valgo daug šviežių vaisių bei daržovių, galiausiai gyvena daug ilgiau, taip pat beveik neserga vėžiu ir širdies, kraujagyslių ligomis. Tokį poveikį suteikia pilnavertė mityba.
Ydingas dabartinis mitybos modelis
Kadaise žmonės ir valgydavo tai, kas augdavo lauke, ir tai būdavo arba žalias, arba apdirbtas maistas. Iš pradžių rankiodavo, vėliau užsiaugindavo. Nors ir medžiodavo, bet pagaudavo žvėris retai – pagrindinis mitybos šaltinis buvo augalai. Jeigu paimtume bet kurią maistinę daržovę ar vaisių, grybą, uogą, riešutą, sėklą – matysime, kad jame yra ne tik žmogui reikalingų baltymų, angliavandenių, kažkiek riebalų, bet ir labai daug maistingų medžiagų: ląstelienos (kuri mums būtina), vitaminų, mineralų, reikalingų rūgščių. Tačiau dabartiniai žmonės valgo šimtus kartų perdirbtą maistą, kuris yra labai skanus, tačiau visiškai nemaistingas. Jame būna nelikę jokių maistingų medžiagų, taip pat name būna koncentruota tai, kas skaniausia ir kaloringiausia, todėl labai daug riebalų, cukraus, druskų. Pavalgę tokio maisto mes tarsi pašėlstame nuo to koncentrato ir norime dar. Be to, nebūna patenkintos biologinės reikmės ir negauta maistingų medžiagų, todėl ir vėl jaučiamės alkani. O valgydami sveiką maistą, galime iš karto gauti tai, ko mums reikia, o taip pat ir pasimėgauti skaniu natūraliu maistu, nesirgti ligomis bei nestorėti.
Gerda
dabar žmonės pamiršta apie sveiką, namie augintą maistą. Pagrinde valgo tik greitą maistą, kuris beje ir nemažai kainuoja. Daug sveikiau savam šiltnamyje pavasarį užsiauginti ridikėlių, salotų ir pasidaryti tokį garnyrą- daug sveikiau nei fri bulvytės.
https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/ridikeliai