Dažnai tokie įrenginiai kaip kompiuteriai ar mobilieji, išmanieji telefonai pasirenkami atsižvelgiant į vyraujančias tendencijas. Tarkime, visi vienu metu dievina ir reklamuoja tam tikro modelio kompiuterį, ir dėl to jį norisi rinktis. Tačiau tai, žinoma, nėra teisingas pasirinkimo kelias. Galvoti, ar stacionarus kompiuteris jums bus geriau nei nešiojamas kompiuteris, o gal atvirkščiai – štai ką reikia daryti. Pirmiausia mąstyti apie savo poreikius, kokie jie? Šiandien atkreipiame dėmesį, kad reikia ne vien sekti mada, bet ir nuspręsti, kokio kompiuterio reikia. Ir, patikėkite, nors madingi kuo mobilesni kompiuteriai, yra daug atvejų, kada geriausias kompiuteris visgi bus stacionarus.
Kam iš tiesų reikia nešiojamo kompiuterio
Nešiojamasis kompiuteris yra pravartus tada, jeigu jis iš tiesų pajus tą, kam yra sukurtas – nešiojimą. Jeigu žinote, kad kompiuterį reikia neštis iš darbo į namus, iš studijų į namus, iš darbo į darbą ir pan., – tuomet jo jums gal ir reikia. O gal jaučiate, kad kompiuterį realiai nešiojate tik tada, kai kažkur keliaujate ar kai nusprendžiate, kad visgi krepšys, su kuriuo eisite į miestą, per lengvas, ir čia būtų gerai dar kažką įsimesti, plius, parodytumėte draugei nuotraukas prie kompiuterio Tačiau ar tikrai jums patogiausia neštis kompiuterį? Būtent tiems žmonėms, kurie nešioja kompiuterį itin mažai, pravarčiau turėti stacionarų kompiuterį ir planšetę. Tačiau tokiems darbuotojams kaip žurnalistai, kurie turi lėkti iš renginio į renginį, tikrai geriau nešiojamas ir dar neblogas kompiuteris.
Stacionaraus kompiuterio privalumai
O kam tada tiks stacionarus kompiuteris? Pirmiausia tiems, kurie tikrai nuolat sėdi prie to paties stalo ir ten dirba. Kompiuterį išeidami užmigdo arba išjungia, ir eina toliau. Tokios darbo vietos su stacionariu kompiuteriu pravarčios dizaineriams, architektams, programuotojams, sistemų inžinieriams. Tada galima dar ir tikrai didelį monitorių pasistatyti, pasidėti kur nori klaviatūrą, pelę. Visa tai bus jūsų daiktais, kuriais galėsite džiaugtis, ir kurie galės jums puikiai tarnauti. Tad stacionaraus kompiuterio privalumai yra tikrai dideli, jeigu jums reikia žiūrėti į didesnio formato vaizdą, ir jeigu jūs norite suprasti, ką matote. Taip pat, jeigu turite pastovią darbo vietą. O kodėl tai yra geriau? Nešiojamas kompiuteris dažniau patenka į pavojaus zonas dėl galimų sukrėtimų, nešvarumų, oro temperatūrų skirtumų. Stacionarus visada saugiai stovi savo vietoje. Be to, stacionarus galingas kompiuteris visada bus pigesnis nei to paties galingumo nešiojamas.
distributor.lt
Aš kadangi pripratęs dirbti vienoje vietoje, tad renkuosi darbą prie stacionaraus kompiuterio. Galima už tą pačią kainą nusipirkti galingesnį stacionarų kompiuterį nei nešiojamą.