Skelbimuose matome, kad kas nors nuomoja komercinės paskirties patalpas Kaune ar Vilniuje, ir tie skelbimai ilgai neužsilaiko. Žmonėms tikrai reikia biurų: tiek kompanijoms, tiek žmonėms, kurie dirba patys sau. Jeigu esate maža įmonė arba savarankiškas darbuotojas ir norite sukurti sau patogią darbui aplinką, reikėtų kai ką žinoti. Tuomet darbo aplinka iš tiesų skatins dirbti
Išsirinkti tinkamą vietą mieste
Tad pirmiausia turėtumėte pasirinkti tą vietą mieste, Kaune ar kitur, kur jums dirbti tikrai būtų geriausia. Jeigu tai biuras Kaune, tuomet turite pagalvoti apie tai, kurioje vietoje geriausia jį nuomotis? Dauguma žmonių sutiktų, kad geriausia ten, kur aplink daugiau žmonių dirba. Tad biuras turėtų būti administracinės paskirties pastate, ir ne tokiame, kur įrengti garažai, o kur yra ir daugiau biurų. Tuomet visa tai palaiko tam tikrą bendrą darbinę atmosferą, kuri ir leidžia nudirbti bei sukurti daugiau. Taip pat išsirinkus tinkamą vietą su tinkamu pastatu, dar turite pažiūrėti, ar jums patogu ją pasiekti nuo namų, ar neužtrunkate per ilgai. Ir nebūtinai, jeigu per ilgai važiuojate į darbą, tai reikš, kad turite ieškoti kito biuro. Gal jums tiesiog reikėtų ieškoti kito buto išsinuomoti?
Langų pozicija biure
Svarbu ir pagalvoti, kokia bus langų pozicija tame biure, kurį renkatės. Kas ten: vakarų, rytų, šiaurės, pietų orientacijos langai? Jeigu tai vakarų ir šiaurės orientacijos langai, tai nebus niekada šviesu. Kita vertus, tuomet galėsite statytis stalą su kompiuteriu tiesiai prieš langą: juk nešvies saulė į akis.
Sienų spalvos
Daug kas galvoja, kad geriausia, kuomet biure turite baltas sienas, bet tai ne tiesa. Iš tiesų jums reikia pasirinkti ne baltas, o melsvas, žalsvas sienas, panašias į dangaus spalvą. Būtent ji mus provokuoja intensyviai mąstyti ir produktyviai dirbti. Venkite tokių dirginančių spalvų kaip geltona arba raudona, nes tuomet būsite tikrai blogos nuotaikos.
Ergonomiški baldai
Taip pat reikėtų tinkamai pasirinkti baldus. Koks gi biuras be biuro baldų, iš kurių karaliai visada yra stalas ir kėdė, biuro veiklą juk mes suvokiame kaip priešingybę, pavyzdžiui, vaikščiojimui, fizinei veiklai, judėjimui. Taip ir yra. Tačiau ergonomiški biuro baldai leidžia išlaikyti sveikatą ir judėjimą, jeigu tai pakeliamas stalas ar kitokia kėdė negu šefo minkšta ant ratukų. Biuras neturi virsti namais, tą irgi reikia prisiminti ir nepristatyti per daug minkštų baldų.
ofisui
Puikus straipsnis, ilgai ieškojau šios informacijos. Apie langų poziciją paminėta, liko neaiškumas tik dėl pačių baldų išdėstymo.