Veterinaras Vilniuje apie tai, kaip teisingai vedžioti šunį

Profesionali veterinarijaJei nusprendėte laikyti šunį, greičiausiai, kasdieniai pasivaikščiojimai jau tapo jūsų rutinos dalimi. Tai puikus būdas leisti laiką su mylimu gyvūnu, be to, kasdieniai pasivaikščiojimai lauke yra naudingi ir jūsų sveikatai. Veterinaras Vilniuje primena, kad ėjimas į lauką gyvūnui turėtų asocijuotis ne tik su gamtinių reikalų atlikimu, bet ir su pramoga, laisvalaikio praleidimo būdu. Be to, jei leisite šuniui „išsikrauti“ lauke, namuose jis bus ramesnis, negrauš jūsų baldų ir nekrės kitų erzinančių šunybių.

Būkite lyderiais ir apsaugokite šunį nuo nelaimių

Vienas svarbiausių darbų, kuriuos turite padaryti kaip šuns šeimininkas, – suprasti savo padėtį „gaujoje“ – būtent taip save, jus ir jūsų šeima suvokia šuo – kaip gaują. Jei šuo jaus, kad esate šios gaujos vadas, visuomet seks iš paskos. Jei šuo jūsų nelaikys lyderiu, pasivaikščiojimas su augintiniu gali tapti ne toks malonus, pvz., šuo tampys pavadėlį, lakstys į šonus, uostys visus krūmus ir žoles, trukdydamas judėjimą tolyn ir t. t. Tai reikštų, kad šuo pasitiki savo uosle ir klausa, o ne jūsų autoritetu. Deja, tokia situacija yra ne tik nemaloni, bet ir pavojinga, pvz., jei šuo pabėgtų ar nutrūktų nuo pavadėlio, jis gali susidurti su agresyviais šunimis, pakliūti po mašinos ratais ar kitaip susižeisti. Įvykus nelaimei, nedelsdami gyvūną parodykite veterinarijos gydytojui ir pasistenkite užtikrinti, kad ateityje pavyktų išvengti panašių problemų.

Išlikite ramūs ir ugdykite augintinio ramybę

Veterinaras primena, kad šuo vertina ne fizinę šeimininko jėgą, o vidinį tvirtumą. Šuo turi jausti iš jūsų sklindančią ramybę, užtikrintumą ir pasitikėjimą savimi. Nepamirškite, kad eidami pasivaikščioti jūs diktuojate judėjimo kryptį ir intensyvumą. Tiesa, tai nereiškia, kad pasivaikščiojimas šuniui turėtų būti nemalonus. Idealiausias laikas ėjimui į lauką – tuomet, kai jūs neskubate ir nejaučiate įtampos. Pasivaikščiojimui reikėtų skirti bent po vieną valandą (į lauką šuo turėtų būti vedamas 2–3 kartus per dieną). Specialistas primena, kad labai svarbu tinkamai pradėti pasivaikščiojimą. Neveskite šuns, jei šis yra susijaudinęs, pvz., ima šokinėti pamatęs pavadėlį. Palaukite, kol šuo nusiramins ir tik tuomet eikite į lauką, nes susijaudinęs šuo niekuomet neklausys šeimininko, o pasiners į kvapų ir garsų aplinką.

Taisyklingo vedžiojimo praktika

Veskite šunį taip, kad jis eitų šalia jūsų arba už jūsų. Neleiskite šuniui eiti priekyje jūsų ir tempti pavadėlio. Jei augintinis taip daro, pakeiskite kryptį ir eikite į kitą pusę, kad augintinis suprastų, jog pasivaikščiojimo kryptį diktuojate jūs. Kai šuo kurį laiką eina gražiai šalia jūsų, leiskite jam atlikti savo reikalus, uostyti ir tyrinėti teritoriją, tuomet vėl judėkite pirmyn. Po 15 minučių tvarkingo judėjimo kartu, už gerą elgesį leiskite šuniui trumpam eiti prieš jus, uostinėti žemę. Jei įmanoma, stenkitės paįvairinti savo pasivaikščiojimų maršrutą. Nors šunys mėgsta rutiną, vis dėlto juos visuomet vilioja nauji iššūkiai. Grįžę namo, nepamirškite vadovautis tomis pačiomis taisyklėmis. Turite nuspręsti, kaip šuo turi elgtis namuose. Pvz., galbūt jis turi ramiai palaukti, kol jūs nusiimsite striukę ir tik tuomet atsegsite šuns pavadėlį.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Emilija

    Reikia žiūrėti ne tik kaip vedžiojate, bet ir kur vedžiojate. Nes mano korgis tai jau 3 erkes buvo parsinešęs, o atrodo po tikrai neaukštą žolytę bėgiojo. Tai visa laimė, kad lašiukai nuo erkių šunims pagelbėjo. Buvom dar dėl visa ko pasitikrint pas veterinarą, tai sakė, jog erkių kaip nebūta. Jei ne tie lašiukai, tai klausimas, kokios sveikatos mano korgis būtų dabar…

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>